Hyppää sisältöön

Hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen teemaryhmä

Aluejohtaja Minna Rosendahl, Varsinais-Suomen Muistiyhdistys, p. 040 0653 379, rosendahl@muistiturku.fi

a) Järjestötyön projektiryhmä

  • SIHT: Toiminnanjohtaja Minna Härmä, Lounais-Suomen neuroyhdistys, 040 0174 402, minna.harma@neurolo.fi
  • Järjestöpäällikkö, järjestöagentti Katja Rippstein, Mannerheimin Lastensuojeluliiton Varsinais-Suomen piiri ry ja Perheet keskiöön –hanke (LSKL), 045 1326 736, katja.rippstein@mll.fi
  • Yksikönjohtaja Mia Oksa, Diakonissalaitos, VamosTurku, 050 4634 926, mia.oksa@hdl.fi
  • Toiminnanjohtaja Eeva Siivonen, Turun Mielenterveysyhdistys ITU ry, 040 0969 393, eeva.siivonen@itu.fi
  • Toiminnanjohtaja Päivi Kukkonen, Varsinais-Suomen Vammais- ja Pitkäaikaissairausjärjestöt VAPI ry, 040 7150 004,  paivi.kukkonen@vapiry.fi 

b) Ravitsemuksen projektiryhmä

c) Kulttuurihyvinvoinnin projektityöryhmä

  • Varsinais-Suomen mielenterveysomaiset – FinFamiry, toiminnanjohtaja Milla Roos, p. 044 7930 581, roos@vsfinfami.fi

d) Osallisuuden projektiryhmä

e) Ehkäisevän päihdetyön projektiryhmä

  • Varsinais-Suomen lastensuojelujärjestöt – VSLJ, hallinto- ja kehittämispäällikkö Johanna Syrjänen, p. 044 5355 139, syrjanen@vslj.fi

f) Elintavat-projektiryhmä

  • Varsinais-Suomen Sydänpiiri ry, hanketyöntekijä Merike Kujanen, p.040 8355 290, kujanen@sydan.fi

g) Liikunnan projektiryhmä

     2. Mielenterveys- ja päihdepalvelut, työikäisten sosiaalipalvelut, vammaispalvelut-teemaryhmä

a) Vammaispalveluiden projektiryhmä

  • Varsinais-Suomen Vammais- ja Pitkäaikaissairausjärjestöt VAPI ry: kunniapuheenjohtaja Pirkko Heino, 040 0600 906, pirkko.h.heino@gmail.com 
  • Avustajakeskus ja Kynnys ry: aluejohtaja Olli Nordberg, 045 7732 4114,  olli.nordberg@kynnys.fi
  1. Varsinais-Suomen sote-kehityksen viestintätyöryhmä
  • Mannerheimin Lastensuojeluliiton Varsinais-Suomen piiri ry, toiminnanjohtaja Janina Andersson, p. 040 5098 998,  janina.andersson@mll.fi